УПРАВЛІННЯ РОЗРОБКОЮ ТА ВПРОВАДЖЕННЯМ СТРАТЕГІЙ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА
Ключевые слова:
enterprise management, social development concept, sustainable development, management, management modelАннотация
У статті автором досліджено управління соціальним розвитком як сферу діяльності (або практика) та знань, орієнтована стратегічно на сприяння соціальному розвитку. Його мета полягає у створенні суспільної цінності, що сприяє зменшенню бідності та нерівності, а також зміцненню демократичних держав та громадянства. Автором доведено, що управління соціальним розвитком підтримується концептуальними внесками та практиками, пропонованими одночасно сферами соціального розвитку, державної політики та державного управління. Основна увага та дії, що походять з цих сфер, характеризують сферу управління соціальним розвитком, з особливим акцентом на тих, що посилюють можливості та можливості суб'єктів, що традиційно виключаються; розробляти процеси для розробки та реалізації інклюзивної та сталої державної політики; і зосередити практику управління на ефективних результатах та впливах. У ході проведення дослідження було досягнуто поставлену мету та ідентифіковано порядок управління процесом реалізації соціальної стратегії розвитку підприємством через реалізацію п’яти-ступеневої моделі управління. Ідентифіковано, що напрямом подальших досліджень є проведення оцінки стану запровадження концепції соціального розвитку підприємствами України та рівня її поширеності. Управління соціальним розвитком – це не сфера, обмежена тими, хто має офіційні повноваження або виконавчі функції в організації. Хоча ролі та обов'язки можуть різнитися в залежності від відповідальності та повноважень в організації. Менеджмент соціального розвитку відображає в організації бачення та відданість. Управління повинно відповідати конкретному розумінню «розвитку». У цих умовах необхідним є переосмислення розуміння розвитку, а також як визначення пріоритетів запровадження соціального розвитку на підприємстві на основі конкретних викликів кожного суспільства та бачення того, який тип майбутнього це суспільство прагне просувати. Доведено, що метою запровадження програми соціального розвитку підприємства є досягнення такого кінцевого результату як створення суспільної цінності діяльності суб’єкта.
Библиографические ссылки
Cuartero, O.L., &Leva, D.O. (2014). MiningCompaniesSocialDevelopmentandGuideonPerformanceManagementforSocialDevelopmentDepartments. (2007). PublicService Commission. URL:http://www.psc.gov.za/documents/docs/guidelines/layout_7_A5_LOW.pdf(дата звернення: 20.12.2020).
Huitt, W.G., &Dawson, C. (2011). Social Development: Whyitis Importantandhowto Impact it. URL: http://www.edpsycinteractive.org/papers/socdev.pdf(дата звернення: 20.12.2020).
Management Program (SDMP) and Its Impact totheMulti-sectorofCarcanmadcarlan. International JournalofAsianSocialScience, 4(10). URL: http://www.aessweb.com/pdf-files/ijass-2014-4(10)-1077-1091.pdf(дата звернення: 20.12.2020).
Mokate, K., &Saavedra, J.J. (2006). Management for Social Development: An Integrated Approachtothe Management of Social Policies and Programs. Integration and Regional Programs DepartmentInter-AmericanInstituteforSocialDevelopment. URL: http://services.iadb.org/wmsfiles/products/Publications/2220397.pdf(дата звернення: 20.12.2020).
New Pathsto Social Development. Community and Global Networksin Action. (2000). URL: https://siteresources.worldbank.org/INTRANETSOCIALDEVELOPMENT/Resources/NewPathsSocialSummit.pdf(дата звернення: 20.12.2020).
The World Bank (2020). Social Sustainability and Inclusion. Official website. URL: https://www.worldbank.org/en/topic/socialsustainability/overview#2(дата звернення: 20.12.2020).
Безугла Л.С., Демчук Н.І. (2019). Соціально-економічніаспекти і передумовирозвиткупідприємств в галузіекотуризму. Агросвіт. 2019. No 18. С. 24-28. URL: http://dspace.dsau.dp.ua/jspui/handle/123456789/2890(дата звернення: 20.12.2020).
Волошина С.В. (2019). Відтворення людського капіталу підприємства та його властивості. Вісник Донецького університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського(1(70)). С. 105-120
Загрузки
Опубликован
Выпуск
Раздел
Лицензия

Это произведение доступно по лицензии Creative Commons «Attribution-NoDerivatives» («Атрибуция — Без производных произведений») 4.0 Всемирная.
CC BY-ND
Эта лицензия позволяет свободно распространять произведение, как на коммерческой, так некоммерческой основе, при этом работа должна оставаться неизменной и обязательно должно указываться авторство.