НОВІТНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ГАСТРОНОМІЧНОГО ТУРИЗМУ ЯК СКЛАДОВОЇ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІОКУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА РЕГІОНІВ УКРАЇНИ
Ключевые слова:
гастрономічний туризм, національна кухня,кулінарні традиції, фестивалі їжі, гастрономічні туриАннотация
У статті встановлено, що гастрономічний туризм є перспективним напрямком розвитку вітчизняної туристичної індустрії. В світовому господарстві гастрономічний туризм є одним із сегментів туристичного ринку. Провідними країнами, де активно культивують гастрономічний туризм є Франція, Іспанія, Італія, Гонконг, Сінгапур, Японія та інші. Загалом методами проведення гастрономічних турів є ознайомлення із традиціями місцевої кухні, дегустація місцевих страв та напоїв для отримання більш яскравого враження від подорожі. В Україні існують всі передумови, щоб стати одним із лідерів в сфері гастрономічного туризму. Окрім розвинутого сільського господарства, якісних продуктів та значної кількості підприємств харчового виробництва Україна має давні історичні кулінарні традиції страв та напоїв. Істотно збільшує потенціал для розвитку гастрономічного туризму в Україні і та обставина, що існують значні місцеві відмінності в приготуванні одних і тих же страв. Найбільше гастрономічний туризм розвинутий на Заході України – в Львівській області та Закарпатті. Проте й інші регіони мають значний потенціал в цьому напрямку. Для розвитку гастрономічного туризму слід розробити та впровадити низку кроків – від розширення відповідної інфраструктури до розробки спеціальних програм підтримки на національному та місцевому рівнях.
Библиографические ссылки
Антоненко В.Г. Міжнародний туризм як чинник взаємодії та взаємозбагачення культур. Філософські нариси туризму. За ред. проф. Пазенка В.С. К., 2005. С. 223—233.
Внутрішній туризм в Ккраїні перешкоди та перспективи. Aргументум. URL: http://argumentua.com/stati/vnutrennii-turizmvukraine-prepyatstviya-i-perspektivy. (дата звернення: 15.08.2020).
Вишневська Г.Г. Потенціал кулінарних турів у контексті спеціалізованого туризму. Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури. К., Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, 2013. Вип. 31. С. 112–118.
Воробьева Э. В. Мировые фестивали. Туризм и отдых. 2007. № 37. С.3-4.
Гастрономічні фестивалі українців. Виставковий центр ЛІЕТ «Тури та туристичні продукти для львів’ян та гостей міста», 2016 URL: http://.liet.lviv.ua/filemanager/files/file.php?file=2374. (дата звернення: 19.08.2020).
Басюк Інноваційний розвиток гастрономічного туризму в Україні. Наукові праці Національного університету харчових технологій. 2012. № 45. С. 128-132.
Календарний план гастрономічних фестивалів України URL: http://agvt.nuft.edu.ua/kalendarnyj-plan-gastronomichnyh-festyvaliv-ukrayiny/. (дата звернення: 15.08.2020).
Комарніцький І.О. Кулінарний туризм в Україні: стан і перспективи регіонального розвитку в контексті підготовки до ЄВРО 2012. Географія та туризм: Наук. зб. Ред. кол. Я.Б.Олійник та ін.. К.: Альтерпрес, 2011. Вип. 14. С.101-106.
Корнілова В. В. Сучасні тенденції розвитку гастрономічного туризму. Ефективна економіка. № 2, 2018 URL: http:www.economy.nayka.com.ua. (дата звернення: 10.08.2020).
Кукліна Т. С. Гастрономічний туризм на туристичному ринку України URL: http://www.sworld.com.ua/konfer30/682.pdf. (дата звернення: 10.08.2020).
Найвідоміші кулінарні школи світу URL: http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/nayvidomishikulinarni-shkoly-svitu. (дата звернення: 15.08.2020).
Послуги трансферу аеропортів. URL: https://www.aeroporttransfermuenchen.com/novosti/oktoberfest-vazhnayasostavlyayushhaya-pribyli-ekonomiki-nemeckojzemli-bavariya.html. (дата звернення: 01.08.2020).
Лагодієнко В.В., Лагодієнко Н.В. Сільськогосподарська діяльність селянських домогосподарств України: роль, стан та перспективи. Український журнал прикладної економіки. – 2019. – Том 4. – № 2. – С. 123-129. – ISSN 2415-8453.
Сливенко В.А. Класичні та сучасні бізнес стратегії туристичних підприємств. Ефективна економіка, № 11, 2018.
Українські традиції URL: http://traditions.in.ua/kukhnia. (дата звернення: 15.08.2020).
Загрузки
Опубликован
Выпуск
Раздел
Лицензия
Это произведение доступно по лицензии Creative Commons «Attribution-NoDerivatives» («Атрибуция — Без производных произведений») 4.0 Всемирная.
CC BY-ND
Эта лицензия позволяет свободно распространять произведение, как на коммерческой, так некоммерческой основе, при этом работа должна оставаться неизменной и обязательно должно указываться авторство.