КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

Автор(и)

  • О. Копилюк Львівський торговельно-економічний університет
  • O. Музичка Львівський торговельно-економічний університет
  • Ю. Тимчишин ДУ "Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України"

Ключові слова:

інвестиційна безпека, ризики, загрози, модель, інвестиційна привабливість, активність інвестиційних процесів

Анотація

У статті запропоновано концептуальну модель інвестиційної безпеки України, яка спрямована на забезпечення безпеки інвестиційних вкладень та активізацію інвестиційних процесів для забезпечення сталих темпів економічного зростання, покращення рівня життя населення та конкурентоспроможності національної економіки. Виокремлено її основні елементи, які перебувають у тісному взаємозв'язку та динамічному стані. Відзначено, що удосконалення напрямів забезпечення інвестиційної безпеки на макрорівні повинно грунтуватись на стратегічних орієнтирах та дієвій концепції, яка базується на моделюванні. Акцентовано, що розроблена модель інвестиційної безпеки є динамічною, формується з урахуванням стимулюючого та дестимулюючого впливу ризиків, загроз та небезпек. Її прикладне значення полягає у доведенні складності, поліструктурності побудови моделі, взаємозв'язку і взаємозалежності виокремлених її елементів, які відображають динамічність та підтверджують необхідність визначення показників-індикаторів для обґрунтування рівня інвестиційної безпеки і формування пріоритетних цілей інвестування на безпекоорієнтованих засадах у стратегічному вимірі. 

Біографії авторів

О. Копилюк, Львівський торговельно-економічний університет

д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансово-економічної безпеки та банківського бізнесу 

O. Музичка, Львівський торговельно-економічний університет

к.е.н., доцент, доцент кафедри  фінансово-економічної безпеки та банківського бізнесу

Ю. Тимчишин , ДУ "Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України"

к.е.н., доцент, докторант відділ регіональної економічної політики

Посилання

ВВП +40% та 50 млрд. дол. США ПІІ до 2024 року: презентована стратегія економічного зростання. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Сайт. URL: me.gov.ua › News › Detail.

Калашников И. Б. Обеспечение инвестиционной безопасности – важнейшая функция государства. Информационная безопасность регионов. 2015. №4(21). С. 99-106.

Дерій Ж. В., Ткаленко С. І. Модель інвестиційної безпеки України в умовах євроінтеграції. Фінансові дослідження. 2018. № 2(5).

Бондарук Т. Г., Бондарук О. С. Інвестиційна безпека держави: стратегічні цілі та механізм забезпечення. Статистика України. 2019. С. 83–91.

Сіка Е., Ткаленко С., Любачівська Р. Модель інвестиційної безпеки економіки України в євроінтеграційному векторі розвитку. Міжнародна економічна політика. 2019. № 2(31). С. 101-119.

Саінчук Н. В., Гаврилюк О. В., Голик І. І. Механізм державного регулювання залучення іноземних інвестицій в економіку Україну. Науковий вісник Ужгородського національного університету. 2020. Вип. 30. С. 144–149.

Мороз М. О. Методологічні засади формування системи забезпечення інвестиційної безпеки держави. Фінансовий простір. 2017. № 2 (26). С.40-49.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-04-15

Номер

Розділ

Статьи